KOGUD

Kaartide otsimisel on esimeseks valikuks, kas info on leitav käsikirjalisel või publitseeritud/trükitud kaardil. Käsikirjalised ja detailsemad materjalid on peamiselt arhiivides, trükitud kaardid raamatukogudes. Kuid eriti vanemaid trükitud kaarte on nii arhiivides kui muuseumides ning üksikuid käsikirju raamatukogudes. Väiksema koha otsingul on abiks, kui on teada, mis haldusüksuses see on eri aegadel asunud.
Trükitud Eesti kaardid on kirjeldatud Eesti Rahvusbibliograafia andmebaasis ERB.

Raamatukogud e-kataloog ESTER

Kataloogis ESTER on soovitav teha liitotsing, kus saab
– valida vajadusel kataloogi osa või eksemplari asukohta (millises raamatukogus)
– otsingukastis valida SÕNA asemel MÄRKSÕNA ja sisestada sinna (praeguse) kohanime või haldusüksuse nime
– määrata teaviku laadiks “kaart”
– piirata ilmumisaastaid soovitud ajavahemikuga
NB! ESTERi kaartidel on veebilingid erinevatesse digikogudesse. Esineb ka nn LEIDUMUSETA kirjeid, kus eksemplarid puuduvad. Sel juhul on märkustesse lisatud leidumuse asukoht ja võimalusel link teise kogu andmebaasi. Raamatu sees oleva kaardi puhul ava sakk TÄISKIRJE ja leia märkus PÕHIVÄLJAANNE või ALLIKAS, sealt avaneb link põhiteosele (näide).

Arhiivid ra.ee/kaardid/ 

Rahvusarhiivi kaardiinfosüsteemis on paremad otsivõimalused lehel Täpsem otsing, kus saab valida perioodi ja haldusüksuste kaupa rippmenüüst Vali hierarhiast (vaata juhendit). Pealkirjaotsingus saab otsida AINULT pealkirjas olevaid sõnu, mis võivad olla võõrkeelsed.
Uurijatund kaartide andmebaasist (video).

Maa-ameti kaardiarhiiv ja suur hulk vanemaid topograafilisi kaarte on kättesaadavad Maa-ameti geoportaali ajalooliste kaartide rakenduses
Ajalooliste kaartide rakendus (tutvustav video)

Muuseumid muis.ee

Muuseumide kogud võivad sisaldada nii trükitud kui käsikirjalisi ja sageli ka haruldasi kaarte. Parem on esmalt tutvuda konkreetse muuseumi kogudega nende kodulehel või leheküljel Muuseumide kogud.